6 گام تا بهبود فردی برای رسیدن به موفقیت | گام ششم : شتاب بخشی

مقدمه

در سلسله مقالات 6 گام تا بهبود فردی برای رسیدن به موفقیت پنج گام را برای شما بیان کرده ایم. رفتارها، انتخاب های آگاهانه، ایجاد عادت، تکانش بزرگ و اثر بخشی و الان به گام آخر یعنی شتاب بخشی رسیده ایم. زمانی شما رفتارهای خودتان را به طور کامل بررسی کرده اید. انتخاب های درست و آگاهانه را برای بهبود فردی خود انجام داده اید. در اثر گذشت زمان برای خودتان عادت های مفید و مثبت ایجاد کرده اید. بارسیدن به تکانش بزرگ به جهش فوق العاده در بهبود فردی رسیده اید. به طورکامل اثر بخشی و ورودی های مغز، رابطه ها و محیط را بررسی کرده اید. حالا زمان شتاب بخشیدن به پیشرفتتان است.

 

نقطه ی محدودیت

در زندگی کارهای خیلی کمی هستند. که به صورت ارادی و داوطلبانه می توان انجامشان داد. شما وقتی برای پیشرفت و موفقیت و بهبود فردی به خودتان فشار می آورید.نقطه ای وحود دارد. که در آن شما به محدویتهایتان می رسید. و با شخصیت واقعی و باطنی تان رو به رو می شوید. ناگهان تمام افکار و پیش بینی هایی که درباره خودتان داشتید. کنار می رود. شما می مانید و یک واقعیت عریان. ذهنتان انواع عذر ها و بهانه ها را برای شما دارد. بهانه هایی مثل اینکه ” چرا ادامه این کار بهتر است؟” ، “انجام این کار را متوقف کن!” . و اینجاست که با یکی از بزرگترین سوالات زندگی مواجه می شوید. آیا درد و رنج را تحمل می کنید و ادامه می دهید؟ یا مثل گردو می شکنید و تسلیم می شوید. و دقیقا الان باید تصمیم بگیرید. که کدام را انتخاب می کنید.

 

لانس آرمسترانگ قهرمان افسانه ایی

آقای لانس آرمسترانگ می گوید: وقتی از رقبای خود پیشی می گیرید. و آن ها واکنش نشان نمی دهند.معنی و مفهوم آن اینست. که در واقع رقبای شما از نفس افتاده اند. و این زمانی است. که می توانید از آنها پیشی بگیرید. چون در هر مسابقه لحظه ایی وجود دارد. که یک رکاب زن با رقیب واقعی اش رو به رو می شود. و متوجه می شود که رقیبش کسی نیست جز خودش.

 

درد ناک ترین لحظه هایم را روی دوچرخه در کنجکاوترین حالت ممکن هستم. و در این فکرم که هر لحظه چه پاسخی خواهم داد. آیا به عمیق ترین ضعف هایم پی می برم؟ و یا عمیق ترین نقطه قوتم را پیدا خواهم کرد؟

چون نقطه ی محدودیت یک مانع نیست. و یک فرصت است. وقتی شرایط عالی باشد. همه چیز آسان است. هیچ حواس پرتی و مزاحمتی وجود ندارد. فریب و وسوسه برای تلاشتان  اغوا کننده نیستند. و هیچ چیزی قدم شما را سست نمی کند. و اینجا زمانی است. که اغلب مردم کارشان را خوب انجام می دهند. اما وقتی شرایط سخت باشد. مشکلات پیش می آیند. فریب و وسوسه وجود دارد. و دقیقا این همان چیزی است که شما باید شایستگیتان را برای پیشرفت اثبات کنید.

آقای جیم ران مربی بزرگ موفقیت توصیه ی جالبی دارند. ” هیچ وقت آرزو نکنید. که ای کاش آسانتر بود. آرزو کنید خودتان بهتر بودید “. وقتی در رویه ها ریتم های رفتاری و پایداریتان به نقطه ی محدودیت می رسید. بدانید این همان جائیست که خودتان را از خود قدیمتان جدا می کنید. از آن قله بالا بروید. و با خود جدیدتان ملاقات کنید.

اصل تقلب!

 

6 گام تا بهبود فردی برای رسیدن به موفقیت | گام ششم : شتاب بخشی
6 گام تا بهبود فردی برای رسیدن به موفقیت | گام ششم : شتاب بخشی

برای مثال اگر شما یک دونده حرفه ایی باشید. این تجربه را می دانید. که شما باید به هدفی که برای آن روز تعیین کرده اید. برسید. در واقع شما به نقطه محدودیتتان می رسید. و در ماهیچه هایتان احساس سوزش می کنید. اما باز هم کمی جلوتر بروید. این کمی جلوتر رفتن. حد توانایی هایتان را به مقدار زیادی بیشتر خواهد کرد. و شما نتایج آن دویدن را چند برابر می کنید. در نظر گرفتن خودتان به عنوان سر سخت ترین رقیبتان یکی از بهترین راه ها برای چند برابر کردن نتایجتان است.

 

غیر منتظره بودن

اگر شما افکارتان را روی چیزی متمرکز کنید. با به کار بستن تمام تلاشتان موفقیت هایتان را حتمی خواهید کرد. در جامعه ایی که با جلب توجه های بیش از حد و انواع تبلیغات احاظه شده است. بعضی وقتها لازم است. با انجام کارهای غیر منتظره. کاری کنید که صدای شما شنیده شود. اگر شما هدف یا ایده ایی دارید. که ارزش توجه کردن دارد. هر کاری لازم است انجام بدهید تا موضوع مد نظر شما دیده و شنیده شود. حتی کارهای غیر منتظره.

 

6 گام تا بهبود فردی برای رسیدن به موفقیت | گام ششم : شتاب بخشی
6 گام تا بهبود فردی برای رسیدن به موفقیت | گام ششم : شتاب بخشی

 

بهتر از انتظارات ظاهر شوید

آقای رابرت اسکالر در این زمینه جمله جالبی دارند. هیچ ایده ایی با ارزش نیست. اگر با ” وای “شروع نشود. اختصاص کمی زمان بیشتر، انرژی بیشتر و فکر بیشتر به تلاش هایتان فقط نتایجتان را بهتر نمی کند. بلکه آن ها را چند برابر می کند. پس برای فوق العاده بودن فقط کمی تلاش بیشتر می خواهید.در واقع هر چه بیشتر فرصت هایی را برای وای گفتن دیگران پیدا کنید. سرعت وسطح دستاورد ها و پیشرفت های شما، خودتان و همه اطرافیانتان را متحیر خواهد کرد.

گام ششم

 

  • در چه مواردی می توانید با لحظه حقیقتتان رو به رو شوید؟
  • سه عرصه از زندگیتان را پیدا کنید. که می توانید در آن ها انتظاراتتان را شکست دهید.

 

نتیجه گیری پایانی شش گام

 

6 گام تا بهبود فردی برای رسیدن به موفقیت | گام ششم : شتاب بخشی
6 گام تا بهبود فردی برای رسیدن به موفقیت | گام ششم : شتاب بخشی

 

  1. یادگیری بدون عمل کردن هیچ فایده ایی ندارد.
  2. انگیزش بدون عمل منجر می شود به خود فریبی
  3. اگر بخواهی حس امیدواری و مثبت اندیشی بیشتری داشته باشید. سعی کنید آن ها را در شخص دیگری القا کنید.
  4. اگر برای خودتان موفقیت بیشتری می خواهید.سریعترین راه برای بدست آوردن آن اینست که به افراد دیگر افراد دیگر کمک کنید. تا موفق شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست