6 گام تا بهبود فردی برای رسیدن به موفقیت | گام اول : رفتارها

مقدمه

 

رهرو آن نیست که گهی تند و گهی خسته رود           رهرو آنست که آهسته و پیوسته رود

از همین یک بیت شعر جناب سعدی می توانیم. یک نتیجه گیری خیلی خوب داشته باشیم. اینکه آهسته و پیوسته رفتن. خیلی بیشتر از اینکه از روز اول به ظاهر با قدرت شروع کنیم. ولی در عرض یک یا دو هفته و شاید هم یکماه، به طور کل شبیه به آدم از نفس افتاده باشیم. و نتوانیم برنامه ریزی که در جهت رسیدن به موفقیت داریم رو پیش ببریم. پس نکته کلیدی در این زمینه ثبات و پایداری هست. که می توانیم به جرات بگوییم. یکی از کلیدهای مهم و اساسی در زمینه موفقیت و بهبود فردیست.

داشتن رفتارهای مثبت

در این راه همانطور که در مقاله مقدمه خدمت شما عرض شد. داشتن عادت های مثبت هست. که به شما کمک می کند. که در اثر گذشت زمان و انجام این کارها و رفتارهای مثبت شما بتوانید. گام های بزرگ و اساسی در زمینه بهبود فردی و موفقیت بردارید. پرورش عادت های مثبت و جستجو و کنکاش در زمینه عادت های منفی در خود، و سعی در حذف آنها به صورت گام به گام، در اثر گذشت زمان به شما کمک می کند. که یک تحول اساسی را در خودتان ایجاد کنید. یکی از راهکارهایی که در این زمینه می تواند به شما کمک موثری بکند. داشتن مربی یا کوچ شخصی در زمینه بهبود فردی و موفقیت است. مربی برای پرورش عادات مثبت می تواند. در کنار شما باشد. در رسیدن به راهکار مناسب همراه شما باشد. و کارهایی را که انجام می دهید. پیگیری داشته باشد. و در صورت انجام ندادن یا درست انجام ندادن برخورد مناسب را داشته باشد.

 

نتیجه هایی که از این گام ها در نهایت شما بدست می آورید. فوق العاده است. و تغییرات ایجاد شده را با تمام وجود احساس می کنید. و تفاوت های شما با مردم عادی به وضوح و آشکار مشخص هست. نکته مهمی که در اینجا قابل ذکر است. وجود بهانه های مختلف است. که ممکن است شما را از مسیر موفقیت دور کند. و در واقع به این شکل می توان بیان کرد.

 

اثر مرکب

آقای دارن هاردی در کتاب خودشون به اسم ” اثر مرکب” این موارد رو خیلی عالی و با بیان مثال توضیح دادن. ایشون اصطلاحی به اسم اثر مرکب رو معرفی می کنند. و در واقع اگر بخواهیم آن را به شکلی خیلی ساده بیان کنیم. ” اصل بدست آوردن پاداش های بزرگ از طریق مجموعه ایی از انتخاب های کوچک و هوشمندانه ” معرفی می کنند. و ممکن است. که این انتخاب های کوچک و هوشمندانه شما در زمان های اولیه انجام و ابتدای کار دیده نشود. اما با گذشت زمان نتایج مشخص می شود.

 

تفاوت های بنیادین

یک فورمول جالبی که آقای هاردی در کتابشان بیان کردند. و خیلی مهم و اساسی هست. به صورت زیر است:

 

انتخاب های هوشمندانه (حتی کوچک) + پایداری+ زمان = تفاوت های بنیادین

و این در واقع همان چیزی است. که باعث می شود. شما بعد از مدت زمانی، تفاوت هایی که در خودتان ایجاد شده را به وضوح مشاهده کنید. البته آقای هاردی توی کتاب اثر مرکب مثال های ملموسی رو در این زمینه بیان کردند. که با مراجعه به کتاب می توانید. آ ن ها را مطالعه کنید. (برای تهیه کتاب ” اثر مرکب”می توانید به سایت  آموزش مذاکره مراجعه کنید).

اما نکته مهم و کلیدی در مورد تفاوت های بنیادین اینست. که تفاوت های بنیادین ایجاد شده هم قابل پیش بینی و هم قابل اندازه گیریست. که این خود نکته ایی مثبت در این مورد به شمار می رود. مثل خیلی از افراد موفق دنیا که اعتقاد دارند ” آسانسور موفقیت برای همیشه تعطیل است“. آقای هاردی هم به این موضوع اعتقاد کامل دارند. و بیان می کنند. در اثر گذشت زمان و پایداری در انجام این موارد، شما می توانید به این تفاوت ها و موفقیت و بهبود فردی برسید.شما باید سخت کوشی، نظم و عادت های خوب رو در خودتان پرورش بدهید. و در زندگی تان از آن استفاده کنید تا بتوانید موفق شوید.

گام اول

 

6 گام تا رسیدن به موفقیت
“یادداشت کردن رفتارها”

شما برای شروع و در گام اول شروع کنید. به بررسی رفتارهای خودتان و کارهایی که انجام می دهید. عادات (رفتارهای) مثبت و منفی خودتان را روی کاغذ بیاورید. با مکتوب کردن و محاسبه این عادات مشخص می شود. که در واقع شما باید چه رفتارهایی رو در خودتان تقویت کنید. و چه رفتارهای منفی رو باید با برنامه ریزی و گام به گام از زندگی خودتان حذف کنید.

 

در ادامه

در مقالات بعدی برای شما توضیح می دهیم. که چگونه و به راحتی می توانید. با انتخاب های آگاهانه و عادات خوب را در خودتان تقویت و عادت بد را حذف کنید. و گام های اساسی در زمینه بهبود فردی و موفقیت بردارید. همه این موارد شاید در ظاهر ساده باشند. اما با تلاش مستمر و پایداری ست که نتیجه می دهند.

با بنیاد کوچینگ همراه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست