معرفی کتاب بنیاد کوچینگ | کتاب ریز عادت ها نوشته ی استفان گایز

مقدمه

در بخش معرفی کتاب بنیاد کوچینگ،یکی از بهترین و کاربردی ترین کتابهایی که خواندن آن به افراد توصیه می شود. کتاب “ریز عادت ها” نوشته ی “استفان گایز” است. در این کتاب نکات ساده اما کاربردی برای علاقه مندان پیشرفت در زندگی و خصوصا بهبود فردی بیان می شود. که کمک بسیار بزرگی برای رسیدن به موفقیت واقعی در زندگی است.

انگیزه کلمه ایی جذاب اما اولین عامل شکست

تا حالا به این موضوع فکر کردید. که اصلا انگیزه چی هست؟ و کاربرد و کارایی اون چی هست؟ آیا انگیزه به تنهایی می تواند عمل موفقیت باشد؟ حتما شما هم این جمله رو زیاد شنیدید. که ” اگر چیزی را با تمام وجود بخواهید آن را بدست می آورید“. جمله ایی ظاهرا انگیزشی با ظاهری جذاب اما غیر واقعی. چون خیلی وقتها شما با داشتن تلاش زیاد نمی توانید. به آنچه که با تمام وجود می خواهید.برسید اگر شما آن نکته و اصل مهم در این زمینه را رعایت نکنید.

خیلی از اوقات خیلی از ما با انگیزه بسیار عالی شروع به انجام کاری برای رسیدن به موفقیت و پیشرفت را داریم. و اولین اشتباه از اینجا شروع می شود. که فکر و نتیجه و زودتر رسیدن به خواسته ها تمام حواس و یا حتی انرژی را از افراد می گیرد. به شکلی که پس از مدتی این انرژی و انگیزه به شکل قابل توجهی کاهش می یابد. و ناامیدی خودش را در فرد نشان می دهد. چون طبق تحقیقات دانشمندان انگیزه در افراد همانند موج سینوسی است. در ابتدا و شروع هر کاری به سرعت در بیشترینحالت خود و در اوج قرار می گیرد. و از آنجا که رسیدن به نتیجه عالی و مد نظر افراد مدت زمان طولانی تری همراه با تلاش بیشتر را نیاز دارد.

سطح انگیزه افراد به تدریج کاهش یافته و افکار و حالات ناامیدی در افراد ظاهر می شود. و پس از مدتی که انگیزه به زیر صفر می رسد. افراد که ناامید شده اند. به طور کل تلاش و پشت کار خود را کنار گذاشته و در واقع شکست میخورند.

ریز عادت ها

آقای “استفان گایز” در کتاب ریز عادت ها این موضوع را به شکلی کامل بررسی می کنند. اینکه انگیزه فقط 12 درصد در موفقیت ممکن است موثر باشد. و بقیه ماجرا به استراتژی ها و عملکرد های شما و در واقع انجام عادت های کوچک برمی گردد. در مقدمه این کتاب آمده است.” من استراتژی های مربوط به رشد و توسعه شخصیتی را به مدت ده سال امتحان کردم.اما زمانی که برای نخستین بار و به طور اتفاقی ریز عادتم را در سال2012 شروع کردم. و با کمک آن تغییراتی به وجود آوردم. که واقعا ماندگار بودند. دریافتم استراتژی های قبلی که به آن ها اطمینان کامل داشتم. شکست محض بودند.

دانش موجود در این کتاب معروفترین استراتژی های رشد شخصیتی را که طبق انتظار فاقد انسجام هستند. آشکار می کند. و نشان می دهد. چرا ریز عادتها موثرترین و مطمئن ترین روش برای ساخت عادت های جدید و سالم هستند. وقتی خواندن کتاب ریز عادت ها را تمام کنید. و مجددا اولین ریز عادت خود را شروع کنید.تعجب می کنید. که چرا پیش تر هیچ کس درباره ی این استراتژی ها چیزی به شما نگفته است.

این کتاب شما را در مقایسه با 99 درصد از افرادی که روی کره خاکی و در اطرافتان می بینید. به گونه ایی بهتر مجهز می کند. تا بتوانید به وسیله ی آن زندگیتان را تغییر دهید. افرادی تصور می کنند. علت اینکه قادر نیستند. به تغییرات پایدار دست یابند. خودشان هستند. اما حقیقت تا این اندازه هم هولناک نیست. زیرا مشکل از آن ها نیست. بلکه مشکل در مشتری مداری است.

کتاب” ریز عادت ها”

کتاب ریز عادت ها نوشته ی آقای استفان گایز به بررسی داشتن استراتژی در ایجاد عادت ها می پردازد. و در واقع عنوان می کند. که شما می توانید با ایجاد عادت های ریز و کوچک به موفقیت های بزرگی در زندگی خود برسید. بنیاد کوچینگ به شما توصیه می کند. این کتاب را تهیه کرده و بیش از چند بار آن را با دقت مطالعه کنید. کتاب ریز عادت ها را “نحله رحمانیان” ترجمه کرده است. و انتشارات تعالی آن را به چاپ رسانده است.

برای دسترسی راحت خرید کتاب لینک خرید اینترنتی کتاب را از آمازون و انتشارات تعالی را برای شما در پایان همین متن قرار می دهیم. با بنیاد کوچینگ و بخش معرفی کتاب بنیاد کوچینگ همراه باشید. در ادامه برای شما پیشنهاد های جالب و جذابی داریم.

Mini Habits | by Stephen Guise

کتاب ریز عادت ها | انتشارات تعالی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست