تحلیل فیلم در جستجوی خوشبختی

مقدمه

یکی از راهکارهای آموزشی در دنیای امروز دیدن فیلم است. تماشا و دیدن فیلم های خوب و دیدن نکات مهم آموزشی در قالب داستان باعث اثرپذیری بیشتر آموزشمی شود. سایت بنیاد کوچینگ در همین راستا در نظر دارد. در بازه های زمانی مشخص فیلم های روز دنیا را به مخاطبان خود معرفی کرده. و در همین راستا نکات کلیدی و آموزشی آن را برای شما بیان کند. فیلم ” درجستجوی خوشبختی” یکی از فیلم های اثر گذار در دنیاست. داستانی پر از نکته های مهم و جذاب که به شما کمک می کند. با یادگیری این نکته های آموزشی قدمی بزرگ در جهت پیشرفت و بهبودی فردی خود بردارید.

 

خلاصه داستان

در جستجوی خوشبختی یا The pursuit of happyness داستان “کریس گاردنر” با بازی “ویل اسمیت” یک سیاه پوست آمریکایی است. که در مقطعی از زندگی خود همه چیز را از دست می دهد. این فیلم درام محصول سال 2006 کشور آمریکاست. کریس فروشنده دستگاه اسکنر پزشکی است. داستان این فیلم در سال 1981 اتفاق می افتد. کریس به همراه همسر و پسر کوچکش زندگی سختی را می گذرانند. اما این ماجرا و شرایط زندگی روز به روز برای کریس و خانواده اش سخت و سخت تر می شود. همسر کریس قادر به تحمل نیست. و از او جدا می شود. این سختی روزگار تا جایی ادامه پیدا می کند. که کریس به همراه پسرکوچکش مجبور می شوند. شب را در یکی از توالت های عمومی بگذرانند.  

 

جوایز فیلم در جستجوی خوشبختی

در جستجوی خوشبختی موفق به کسب نمره 0.8 از سایت IMBD شده است. ویل اسمیت بازیگر نقش کریس گاردنر برای نقش آفرینی در این فیلم نامزد کسب جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد شده است.

 

تماشای فیلم در جستجوی خوشبختی

تحلیل فیلم در جستجوی خوشبختی

اولین امتیاز این فیلم در ژانر موفقیت و بهبود فردی روایت داستان گونه این فیلم است. ویژگی منحصر به فرد نقش اول این فیلم یعنی کریس گاردنر تلاش های شبانه روزیش و شکست های پی در پی و نامید نشدن و شروع کردن های دوباره است. این فیلم تنها برش کوتاهی از زندگی یک فرد است. که بعد از سال ها تلاش و شکست در نهایت به فردی موفق و خود ساخته تبدیل می شود.

اینقدر این داستان به صورت واقعی به تصویر کشیده شده است. که مخاطب به راحتی می تواند با آن همزاد پنداری کند. و غم انگیزترین سکانس فیلم شبی است. که کریس و پسرش به خاطر نداشتن جا و در واقع بی پولی مجبور شدند. شب را در توالت عمومی بگذرانند. نکته مهم و اساسی در مورد شخصیت کریس گاردنر اینست . که در اوج سختی و شکست، شکوه نمی کند. و در واقع کسی را مسئول بدبختی خود نمی داند. او فقط و فقط در حال جنگیدن است. جنگیدن برای بدست آوردن خواسته هایش.

توصیه ی مهم کریس گاردنر به پسرش

هیچ وقت به کسی اجازه نده بهت بگه کاری رو نمیتونی انجام بدی. اگر آرزویی داری. باید سعی کنی بهشون برسی. اشخاصی که خودشون نمی تونند. کاری انجام بدن. بهت میگن تو هم نمیتونی. اگر چیزی رو میخوای تو هم براش تلاش کن تا بهش برسی

جدا از شخصیت کریس و تلاشها و شکستها و ناامید نشدن هایش، در محیط دوره آموزشی ، کار و نحوه پرزنت کردن و متقاعد سازی افراد هم جالب است. او با کلام و قاطعیت خود و ایجاد باور افراد را قانع می کند. که از خدمات شرکت استفاده کنند. خود دارای نکات آموزشی بسیاریست. برای افرادی که در این زمینه مشغول به فعالیت هستند.اعتماد کریس تا انجاست. که وقتی مجبور می شود. بدون لباس رسمی وارد جلسه مصاحبه شغلی شود.در پاسخ به سوال مصاحبه کننده جوابی عالی می دهد.

  • مصاحبه گر:اگر یک نفر برای مصاحبه بیاید. در حالی که لباس رسمی به تن ندارد. و من استخدامش کنم. تو چه می گویی؟
  • کریس: می گویم شاید شلوار قشنگی داشته باشد.

در مقابل جنگندگی و سرسختی کریس، همسرش لیندا مرتبا در حال شکوه و شکایت از شرایط است. و در زمان هایی که کریس به کمک او نیاز دارد.لیندا او را رها کرده و به دنبال سرنوشت خود می رود. حال انتخاب با شماست. که در مواجهه با سختی های زندگی مثل کریس گاردنر جنگنده باشید. یا شبیه به همسرش از مشکلات فرار کنید.

1 دیدگاه. ارسال دیدگاه جدید

  • داشتن امید شجاعت میخواهد
    چه خوبست که این شجاعت را با دیدن ای فلم پر محتوا اموخت. برای زنده ماندن در سخت ترین شرایط زندگی داشتن امید کافیست.

    پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست